Podręcznik dezynfekcji D Link Ant24 1800

Podręcznik dezynfekcji D Link Ant24 1800 jest przydatnym narzędziem do utrzymania bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych. Zawiera instrukcje dotyczące skutecznego dezynfekowania urządzeń sieciowych, takich jak punkty dostępowe, routery i przełączniki, aby zapobiec przenoszeniu się wirusów, złośliwego oprogramowania i innych zagrożeń. Podręcznik zawiera również wskazówki dotyczące postępowania w przypadku wykrycia zagrożenia lub naruszenia bezpieczeństwa. Jest to przydatne narzędzie dla użytkowników sieci, którzy chcą zapewnić bezpieczeństwo swojej sieci bezprzewodowej.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dezynfekcji D Link Ant24 1800

ten tekst przeczytasz w 5 minut

Dezynfekcja (odkażanie) to postępowanie, którego celem jest zniszczenie drobnoustrojów takich jak bakterie i wirusy, szczególnie te chorobotwórcze. Zdezynfekowanie jakiegoś materiału nie jest równoznaczne z jego wyjałowieniem – znaczy to, że dezynfekcja usuwa drobnoustroje, ale nie zawsze usuwa ich formy przetrwalnikowe. Dezynfekcji poddaje się przedmioty oraz powierzchnie, które mogły zostać skażone chorobotwórczymi mikroorganizmami (bakteriami, wirusami, grzybami lub pasożytami).

vladans / iStock

 • Co to jest dezynfekcja?
 • Na czym polega różnica między dezynfekcją a odkażaniem? Jakie są metody dezynfekcji? Jakie są metody dezynfekcji ran i skaleczeń? Od czego zależy efektywność dezynfekcjiKtóra z metod dezynfekcji ran jest najskuteczniejsza? Dezynfekcja rąk – których preparatów używać i jak z nich korzystać? Czy do dezynfekcji rąk wystarczy woda z mydłem? Dezynfekcja mieszkania – jak to zrobić?

Co to jest dezynfekcja?

Dezynfekcja to proces, którego celem jest redukcja drobnoustrojów obecnych w danym materiale. Wbrew pozorom nie polega na usuwaniu wszystkich mikroorganizmów znajdujących się w nim – podczas dezynfekcji ogranicza się ilość szkodliwych bakterii, by nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia. Dzięki środkom dezynfekującym możliwe jest usunięcie grzybów, bakterii, wirusów i pasożytów obecnych zarówno na skórze, jak i na przedmiotach.

Na czym polega różnica między dezynfekcją a odkażaniem?

Dezynfekcję od odkażania różni ilość zniszczonych drobnoustrojów. Podczas dezynfekcji możliwe jest wyeliminowanie niemal wszystkich bakterii, a podczas odkażania jedynie część z nich. Po drugie – dezynfekcja jest często bardziej ukierunkowana i może za cel mieć np. usunięcie wirusów konkretnej choroby. Po trzecie – dezynfekcję przeprowadza się również zapobiegawczo np. w kuchni, łazience czy basenie.

Jakie są metody dezynfekcji?

Istnieją trzy metody dezynfekcji, którymi są:

  dezynfekcja fizyczna – polega na oczyszczeniu danego przedmiotu przy użyciu pary wodnej o temperaturze od 100 do 105 stopni Celsjusza. Para wodna może mieć zmniejszone lub normalne ciśnienie – w drugim przypadku używa się jej do dezynfekcji sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Inną metodą dezynfekcji fizycznej jest promieniowanie UV, służące do oczyszczania całych pomieszczeń i powierzchni płaskich. dezynfekcja chemiczna – polega usuwaniu drobnoustrojów za pomocą środków chemicznych np. czwartorzędowych soli amoniowych, alkoholu etylowego, alkoholu izopropylowego, aldehydów, formaldehydów, aldehydu glutarowego, fenoli (krezol, rezorcynol, biguanidy, chlordeksydyna), metali ciężkich (m. in. związki srebra, miedzi i rtęci), rivanolu, wody utlenionej, nadmanganiany czy mydła. dezynfekcja termiczno-chemiczna – polega na jednoczesnym zastosowaniu środków chemicznych w niższych stężeniach. Służy do oczyszczania sprzętu, który źle znosi wysoką temperaturę. Podczas stosowania tej metody dezynfekcji korzysta się z wymienionych metod chemicznych i dodatkowego działania wysokiej temperatury – dezynfekcją termiczno-chemiczną jest np. wygotowanie czy sparzenie wrzątkiem. 

Polecamy Spray do dezynfekcji powierzchni - 75% alkoholu marki Naturaphy.

Jakie są metody dezynfekcji ran i skaleczeń?

Dezynfekcja ran i skaleczeń jest niezbędna, by w zranionym miejscu nie powstał stan zapalny, spowalniający proces gojenia. W skrajnych przypadkach na niezdezynfekowanej ranie może pojawić się np. ropień, zgorzel gazowa czy tężec. Środki do dezynfekcji ran powinno się traktować jako podstawowy element wyposażenia domowej apteczki pierwszej pomocy. Są potrzebne nie tylko podczas dezynfekcji ran ale i podczas zmiany opatrunku.

Najczęściej stosowane środki do dezynfekcji ran i skaleczeń to:

woda utleniona – to najpopularniejszy środek do dezynfekcji ran. W rzeczywistości nie jest aż tak skuteczna, jakby mogło się wydawać, gdyż ma słabe działanie bakteriobójcze. Co prawda niszczy szczepy bakterii i wirusów, lecz w niewielkim stopniu i dodatkowo może negatywnie wpływać na proces gojenia się rany. Woda utleniona nadaje się do dezynfekcji niewielkich otarć, oczyszczania ich z zabrudzeń i martwych komórek. spirytus salicylowy – odkażanie ran za pomocą spirytusu to z najstarsza metoda dezynfekcji ran. Spirytus ma właściwości bakteriobójcze, lecz powinno się go stosować wyłącznie do odkażania skóry, która nie jest uszkodzona albo do dezynfekcji powierzchni. Spirytus ma silne właściwości drażniące i po przemyciu nim otwartej rany doprowadza do uszkodzenia białek – a przy tym sprawia ból i przenika do krwiobiegu. pl/leki-od-a-do-z/wlosy--skora--paznokcie, jodyna, artykul, 1692617. html">jodyna – służy do odkażania ran i otarć na skórze, lecz wywołuje ból i silne podrażnienie. Można jej również używać jako środka odkażającego pole operacyjne. Jodynę zaleca się stosować przede wszystkim do dezynfekcji niewielkich zranień, o ile skaleczona osoba nie wykazuje nadwrażliwości na którykolwiek z jej składników. Jodyny nie powinno się stosować u dzieci poniżej 3. roku życia. nadmanganian potasu – to środek odkażający stosowany do leczenia stanów dermatologicznych m. pl/choroby-od-a-do-z/choroby-skory, egzema--wyprysk-kontaktowy----przyczyny--objawy-i-leczenie, artykul, 1580274. html">egzemy, pęcherzy na skórze, infekcji grzybiczych i oczyszczania skóry z wrzodów lub ropni. Jest to utleniacz mający zarówno właściwości dezynfekujące, jak i ściągające. Gdy występuje w stanie surowym, nie ma zapachu i ma ciemnofioletową barwę. Najpopularniejszą postacią nadmanganianu potasu jest ziarnisty proszek. pl/zdrowie, gencjana---wlasciwosci, artykul, 1726430. html">gencjana – jej najważniejszym składnikiem czynnym jest chlorek metylorozanilinowy i dostępna jest w wersji wodnej i spirytusowej. Roztwór wodny służy do dezynfekcji każdej tkanki a roztwór spirytusowy do ran ropiejących i na skórę. Gencjaną pod żadnym pozorem nie wolno przemywać oczu. Jest bezpieczna dla kobiet w ciąży i nie ma wpływu na rozwój dziecka, choć stosowana na zwierzętach może mieć działanie rakotwórcze i mutagenne. pl/leki, octenisept---sklad--dzialanie--zastosowanie--przeciwwskazania, artykul, 1704113. html">ocetnisept – to jeden z najpopularniejszych środków dezynfekujących, z którego korzysta się w m. w szpitalach, punktach szczepień i gabinetach ginekologicznych. Ocetnisept zawiera fenoksyetanol, składnik cieszący się dużą popularnością w kosmetyce – warto wiedzieć, że długotrwała ekspozycja na niego może być szkodliwa. Nie wstrzykuj octeniseptu pod ciśnieniem – najlepiej delikatnie zamocz w nim wacik i przecieraj miejsce, w które chcesz zdezynfekować.

Najprostszą metodą dezynfekcji ran, gdy akurat nie ma się dostępu do środków dezynfekujących, jest przemycie skaleczenia wodą. Można również użyć roztworu z soli fizjologicznej. Niemniej nawet gdy istnieje możliwość skorzystania z któregoś z wymienionych środków dezynfekujących, i tak w pierwszej kolejności powinno się przemyć ranę wodą lub roztworem z soli fizjologicznej. Zamiast jednego z płynów do przemywania ran można użyć np. opatrunku o działaniu antybakteryjnym.

Zaleca się, by niewielkie rany, czyli te niewymagające zszywania, przede wszystkim przemywać dużą ilością wody lub wody z dodatkiem szarego mydła. Do dezynfekcji ran warto używać również leków o działaniu antyseptycznym – można ich używać zarówno tuż po powstaniu rany, jak i później, gdy należy ją przemywać przed zmianą opatrunku. Dzięki temu ryzyko powstania zakażenia będzie mniejsze. Co więcej, rana zachowa wilgotność i szybciej się zagoi.

Od czego zależy efektywność dezynfekcji

Skuteczność dezynfekcji zależy od tego, z jakimi drobnoustrojami mamy do czynienia i jaka jest ich liczebność oraz aktywność fizjologiczna. W zależności od tych czynników oraz od tego, jaką powierzchnię chcemy poddać zabiegowi dezynfekcji (czy jest to powierzchnia użytkowa, czy na przykład powierzchnia ciała), należy użyć odpowiedniej metody odkażania. Ważny jest czas działania środka odkażającego, jego stężenie oraz rodzaj. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak temperatura i wilgotność powietrza oraz poziom pH i na przykład to, czy na poddawanej dezynfekcji powierzchni obecna jest materia organiczna.

Która z metod dezynfekcji ran jest najskuteczniejsza?

Jedną z częściej zalecanych metod dezynfekcji ran jest stosowanie środków bakteriobójczych, grzybobójczych i wirusobójczych z oktenidyną i fenoksyetanolem. Pomocne są również preparaty z jodem, lecz nie należy ich stosować jednocześnie z opatrunkami ze srebrem. Warto wiedzieć, że nie są również przeznaczone dla osób uczulonych na wymienione składniki i osób z chorą tarczycą.

Dezynfekcja rąk – których preparatów używać i jak z nich korzystać?

Do dezynfekcji rąk stosuje się preparaty antybakteryjne np. żele lub pianki. Oprócz nich można używać także chusteczek nasączonych alkoholem. By preparat skutecznie usunął bakterie, powinien zawierać alkohol etylowy lub izopropylowy lub n-propanol. Stężenie takich alkoholi powinny wynosić od 60 do 80 procent. Wbrew pozorom wyższe stężenie wcale nie oznacza, że środek będzie skuteczniejszy.

Dezynfekcję dłoni należy zacząć od umycia ich i osuszenia. Następnie należy nałożyć preparat dezynfekujący, by pokrył powierzchnię skóry i wetrzeć go zarówno w wewnętrzną, jak i wierzchnią stronę dłoni oraz w przestrzeń między palcami. Gdy już po wtarciu preparat pozostanie na skórze, nie należy go wycierać i pozostawić do wyschnięcia.

Niska skuteczność preparatu do dezynfekcji rąk może wynikać ze zbyt rzadkiego mycia rąk. Gdy dłonie są niedokładnie umyte, wówczas znajduje się na nich więcej drobnoustrojów. Przeszkodą mogą być również biżuteria i zbyt długie i pomalowane paznokcie – również pod nimi kryją się bakterie. W związku z tym przed nałożeniem dowolnego preparatu dezynfekującego warto pamiętać o poprawnej higienie dłoni.

Czy do dezynfekcji rąk wystarczy woda z mydłem?

Woda z mydłem usuwa jedynie pewną część patogenów z rąk i nie jest tak skuteczna, jak preparaty zawierające alkohol lub mieszaniny alkoholi. Płyny antybakteryjne z alkoholem usuwają np. bakterie Gram-dodatnie, ujemne i wiele wirusów. Woda z mydłem, mimo iż usuwa tłuszcz, substancje pochodzenia organicznego i brud, ma ograniczone działanie, lecz mimo to jest w stanie usunąć florę bakteryjną, choć jedynie luźno przylegającą do skóry.

Dezynfekcja mieszkania – jak to zrobić?

Jedną z metod dezynfekcji mieszkania jest ozonowanie. Ozon jest cząsteczką tlenu. Jeden z jego atomów może się odłączać i wchodzić w reakcje z innymi związkami i rozbijać inne substancje. Dzięki temu, że jest reaktywny, może skutecznie dezynfekować zapachy, lecz jeżeli nie zostanie zastosowany z ostrożnością, wówczas spowoduje uszkodzenie płuc lub skóry. Głównym celem ozonowania jest usunięcie nieprzyjemnych zapachów.

Mieszkanie można zdezynfekować również bez pomocy specjalistów. W tym celu można zarówno kupić środki do dezynfekcji mieszkań, jak i zrobić je samemu. Gdy mowa o naturalnych środkach czystości, jednym z nich jest np. pl/zdrowie, ocet-jablkowy---wlasciwosci--zastosowanie--przepisy, artykul, 1728683. html" id="1939aa1f-7050-4c22-b89c-3c7366830bdb"> ocet, który dzięki temu, że zawiera kwas octowy, jest w stanie skutecznie zlikwidować brud i zarazki z blatów, zlewu i armatury łazienkowej – jego skuteczność ocenia się nawet na 80%. Do dezynfekcji mieszkania można użyć również olejków z drzewa herbacianego, cytrynowego, goździkowego, lawendowego czy tymiankowego.

Warto jednak wiedzieć, że dezynfekcja mieszkania nie jest rutynową czynnością pielęgnacyjną. Powinno się ją wykonywać jedynie w szczególnych przypadkach. Wiele produktów chemicznych dostępnych na rynku ma silnie toksyczne i alergizujące działanie i stosowanie ich w gospodarstwie domowym może spowodować wiele szkód – substancje w nich zawarte mogą zanieczyścić ścieki i następnie rośliny.

 • dezynfekcjabakteriewirusyodkażaniagrzybypasożytydezynfekcja fizycznadezynfekcja chemicznarany i skaleczeniaJodynarivanolalkohol etylowy

   "Pseudodezynfekcja zalewa rynek! ". Rażące błędy w szkołach, szpitalach, restauracjach

   Pielęgniarki i położne alarmują: mimo że dezynfekcja jest bronią w walce z pandemią, system nie dba o jej jakość. "Pseudodezynfekcja zalewa rynek! " -...

   PAP/ Redakcja MedonetPłyn do dezynfekcji - rodzaje, składy, stosowanie, bezpieczeństwo. Jaki płyn do dezynfekcji wybrać?

   Płyny do dezynfekcji to substancje chemiczne lub związki używany do inaktywacji, lub niszczenia mikroorganizmów na obojętnych powierzchniach. Dezynfekcja...

   Adrian Jurewicz

   Ekobiologiczna dezynfekcja z myślą o zdrowiu skóry

   Nowe mutacje wirusa, zamykanie granic, kolejne lockdown’y, obostrzenia, maseczki i ciągła dezynfekcja – tak niestety od prawie dwóch lat wygląda nasza...

   Czy własnoręcznie wykonany płyn do dezynfekcji jest na pewno dobrym pomysłem?

   Częste mycie rąk, a w czasie pandemii również ich dezynfekcja, to bezdyskusyjnie podstawowy środek ograniczający rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, w tym... pl/zdrowie, boisz-sie-infekcji--recepta-dezynfekcja-powietrza, artykul, 33709815. eu/pulscms-transforms/1/YVvk9kpTURBXy8yMWU1NWYwYmE5ZWY1MzkzMDQ0ZWFjOWUyZjliOGY3Ni5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/VCYk9kpTURBXy8yMWU1NWYwYmE5ZWY1MzkzMDQ0ZWFjOWUyZjliOGY3Ni5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Boisz się infekcji? Receptą dezynfekcja powietrza"/>Boisz się infekcji? Receptą dezynfekcja powietrza

   Na stan naszego zdrowia wpływ ma wiele czynników, nie tylko wartościowa i zbilansowana dieta, regularne badania profilaktyczne, codzienny ruch fizyczny, ale... pl/koronawirus, dezynfekcja-moze-byc-szkodliwa--lepsze-jest-mycie-rak, artykul, 42072265. eu/pulscms-transforms/1/1vRk9kpTURBXy9kNDQ0MGYyZDEzOWZlMTM5YWFmODg3YzkzZGFhZjdhNi5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/HxSk9kpTURBXy9kNDQ0MGYyZDEzOWZlMTM5YWFmODg3YzkzZGFhZjdhNi5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Dezynfekcja może być szkodliwa? Naukowcy alarmują"/>Dezynfekcja może być szkodliwa? Naukowcy alarmują

   Dystans, dezynfekcja, maseczka - to podstawowe hasła związane z ochroną przed ewentualnym zarażeniem COVID-19. W przypadku dezynfekcji, zdaniem niektórych...

   Agnieszka Mazur-PuchałaTysiące uczniów wróciło do szkół w środku pandemii. można zmniejszyć ryzyko zakażenia, stosując tylko dezynfekcję rąk i maskę

   Setki tysięcy dzieci klas I-III wróciło w poniedziałek do nauki w szkołach podstawowych w całej Polsce. Choć niewątpliwie cieszy powolny powrót do normalności, to... pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec, dla-osob-przyjmujacych-leki-wypicie-srodka-odkazajacego-na-bazie-alkoholu-moze-skonczyc-sie-smiercia, artykul, 39357121. eu/pulscms-transforms/1/FxJk9kqTURBXy8yNzIxZTg4ODE0NWMzMGEyYWIyNWFkNzY1NDg5MjAzZC5qcGVnkZMFzQEEzJHeAAGhMAE" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/7Brk9kqTURBXy8yNzIxZTg4ODE0NWMzMGEyYWIyNWFkNzY1NDg5MjAzZC5qcGVnkZMFzQEEzJHeAAGhMAU" alt="Koronerzy ostrzegają: środek do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu połączony z niektórymi lekami może skutkować śmiercią"/>Koronerzy ostrzegają: środek do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu połączony z niektórymi lekami może skutkować śmiercią

   Pandemia koronawirusa spowodowała, że przywiązujemy coraz większą wagę do częstego mycia i dezynfekcji rąk, a w naszym otoczeniu zagościły pojemniki z płynem... eu/pulscms-transforms/1/uDak9kpTURBXy85MjdkMTg4MGVlYWZiY2EwY2JlN2I2MmM3Mzc3ODg2YS5qcGeRkwUeHt4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/2fdk9kpTURBXy85MjdkMTg4MGVlYWZiY2EwY2JlN2I2MmM3Mzc3ODg2YS5qcGeRkwUeHt4AAaEwBQ" alt="Monika Zieleniewska"/>Monika ZieleniewskaTrisept MAX - co warto wiedzieć o skutecznej dezynfekcji dłoni?

   W dobie koronawirusa, konieczna jest skuteczna dezynfekcja rąk – to jeden z kluczowych aspektów, który pozwala ograniczać ryzyko zarażenia. Będąc poza domem,... pl/koronawirus/poradnik, koronawirus--czesta-dezynfekcja-rak-szkodzi--poradnik, artykul, 48663310. eu/pulscms-transforms/1/h3gk9kpTURBXy82MDg1ZTNhZjgxMTFiODkxYmZhOWI5NzZhZDEyMTA2OC5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/yFQk9kpTURBXy82MDg1ZTNhZjgxMTFiODkxYmZhOWI5NzZhZDEyMTA2OC5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Im częściej dezynfekujemy ręce, tym lepiej? Niekoniecznie"/>Im częściej dezynfekujemy ręce, tym lepiej? Niekoniecznie

   Mycie rąk jest jednym z głównych sposobów, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusów, w tym SARS-CoV-2. Czy jednak częste odkażanie dłoni jest wskazane? Kiedy... eu/pulscms-transforms/1/euBk9kqTURBXy83YzNkNThmNjhkNmY5MTBhYzlkOTFmYTVmMmQ1ZjExNy5qcGVnkZMFHh7eAAGhMAE" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/FxSk9kqTURBXy83YzNkNThmNjhkNmY5MTBhYzlkOTFmYTVmMmQ1ZjExNy5qcGVnkZMFHh7eAAGhMAU" alt="Monika Mikołajska"/>Monika Mikołajska

Link dla klasy IV: 1089/1/2020
Link dla klasy V: 1089/2/2021
Link dla klasy VI: 1089/3/2022
Link dla klasy VII: 1089/4/2020
Link dla klasy VIII: 1089/5/2021

Link to nowoczesny kurs dla klas IV-VIII szkoły podstawowej odpowiadający potrzebom ucznia i nauczyciela.

 • Уровень: A1-B1

Link to efektywne przygotowanie do egzaminu z zastosowaniem najnowszych technik i technologii. Niniejsze wydanie jest w pełni zgodne z wymogami obowiązującego prawa oświatowego.

Podręcznik posiada odzwierciedlenie cyfrowe. Oprogramowanie na tablicę interaktywną zawiera podręcznik, materiały ćwiczeniowe z kluczem odpowiedzi, nagrania audio i video oraz gry interaktywne na platformie Oxford Learner's Bookshelf.

 • Podręcznik z cyfrowym odzwierciedleniem
 • Materiały ćwiczeniowe z dostępem do Online Practice
 • Teacher’s Power Pack
 • Teacher’s Resource Centre (TRC) – e-zasoby z testami, materiałami do kopiowania i nagraniami audio
 • Classroom Presentation Tool do podręcznika i zeszytu ćwiczeń
 • Основные характеристики

 • WSPARCIE W DOSKONALENIU UMIEJĘTNOŚCI TWORZENIA WYPOWIEDZI PISEMNEJ
 • EFEKTYWNE WYKORZYSTANIE CZASU NA LEKCJI
 • ROZWIJANIE AUTONOMII UCZNIA
 • KOMPLEKSOWE PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU JUŻ OD IV KLASY
 • Читать еще

  WSPARCIE W DOSKONALENIU UMIEJĘTNOŚCI TWORZENIA WYPOWIEDZI PISEMNEJ

  • nauka pisania krok po kroku
  • ćwiczenie wszystkich form wypowiedzi pisemnej
  • zadania My Writing Project stymulujące kreatywność i inne umiejętności przydatne w życiu

  EFEKTYWNE WYKORZYSTANIE CZASU NA LEKCJI

  • zadania umożliwiające indywidualizowanie pracy z uczniami
  • Visual Core Route z oznaczonymi kluczowymi ćwiczeniami pomocny w pełnej realizacji celów lekcji
  • mobilizujące do pracy spersonalizowane zadania Your World na początku lekcji

  ROZWIJANIE AUTONOMII UCZNIA

  • przydatne wskazówki i techniki zapamiętywania i utrwalania materiału
  • strategie rozwiązywania zadań
  • sekcje English in the real world motywujące do nauki języka poza klasą

  KOMPLEKSOWE PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU JUŻ OD IV KLASY

  • zadania w formacie egzaminacyjnym - zarówno otwarte, jak i zamknięte
  • pomocne wskazówki
  • lekcje Repetytorium
  Podręcznik w wersji cyfrowej

  Zobacz jak dodać swój e-podręcznik do biblioteczki Oxford Learner’s Bookshelf

  Dezynfekcja narzędzi to bardzo istotny element wszelkiego rodzaju zabiegów. Może ona przesądzić o prawidłowym ich przebiegu, a także mieć wpływ na powstawanie ewentualnych powikłań. Dlatego też bardzo ważne jest, aby stosowane preparaty do dezynfekcji narzędzi były skuteczne. Zamawiając je, warto zdecydować się na profesjonalne środki ze sprawdzonego źródła. Nasza hurtownia medyczna ma w swojej ofercie preparaty do dezynfekcji narzędzi najwyższej jakości. Są to produkty, które z pewnością dobrze spełnią swoje zadanie. Zobacz dostępne artykuły i zamów już teraz!

  Płyn do dezynfekcji – jaki będzie odpowiedni?

  Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że do przeprowadzania udanego zabiegu oraz wykonania usługi konieczne jest zachowanie właściwych standardów higieny. Właśnie dlatego w naszej ofercie dostępne są najwyższej jakości środki do dezynfekcji wyprodukowane przez zaufanych producentów. Ważne jest jednak, aby odkażanie narzędzi przebiegło przy użyciu odpowiedniego płynu – jaki będzie odpowiedni?

  Niezbędne jest zaopatrzenie placówki medycznej, jak i salonu kosmetycznego, w płyny do dezynfekcji o różnym przeznaczeniu. Prezentujemy preparaty do dezynfekcji powierzchni, rąk, jak i narzędzi – zarówno medycznych, jak i kosmetycznych. W przypadku instrumentów przeznaczonych do zabiegów, należy wykorzystywać tylko specjalnie przeznaczone do tego płyny do dezynfekcji. W ten sposób unikniemy uszkodzenia wyrobów medycznych.

  Warto zdecydować się na specjalistyczny płyn przeznaczony do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych, termostabilnych oraz termolabilnych wyrobów i urządzeń medycznych. To rozwiązanie gwarantujące skuteczność – oferowane przez nas preparaty cechują się doskonałymi właściwościami myjącymi, dzięki czemu łatwo można usunąć trwałe zabrudzenia.

  W przypadku salonów kosmetycznych, odkażanie narzędzi również wymaga specjalistycznego preparatu. Pozwoli to na wykonywanie wszelkich zabiegów przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa oraz higieny. Dodatkowo, dezynfekcja przy użyciu specjalistycznych preparatów pozytywnie wpływa na żywotność narzędzi.

  Dezynfekcja narzędzi w gabinecie - kiedy powinna się odbywać?

  Należy pamiętać, że konieczne jest dezynfekowanie narzędzi wielorazowego użytku – jednorazowe wyroby powinny być natomiast utylizowane chwilę po użyciu. Dezynfekcja narzędzi w gabinecie powinna odbywać się po każdym użyciu. Należy zachować ciąg sterylizacyjny – polega on na przygotowaniu kilku stanowisk dla poszczególnych etapów całego procesu sterylizacji w taki sposób, aby przebiegały one po sobie. Ważne jest, aby się one nie stykały, gdyż w ten sposób ograniczamy możliwość przenoszenia bakterii.

  Skuteczna dezynfekcja narzędzi

  Środki do dezynfekcji narzędzi znajdują wiele zastosowań. Są wykorzystywane między innymi w:

  • szpitalach, 
  • gabinetach stomatologicznych, 
  • gabinetach kosmetologicznych. 

  Ich skuteczność ma więc znaczenie dla zdrowia zarówno pacjentów i klientów, jak i lekarzy czy usługodawców. Preparaty do sterylizacji narzędzi mogą różnić się stężeniem, formą oraz przeznaczeniem. Niektóre z nich dostępne są w koncentratach do rozrobienia, a inne w gotowych roztworach roboczych. Bardzo ważne jest, aby wybrać i zastosować odpowiedni dla danych warunków płyn do dezynfekcji. 

  Preparaty do dezynfekcji narzędzi dla placówek medycznych oraz lokali usługowych

  Dostępne w naszej hurtowni preparaty przeznaczone są dezynfekcji narzędzi chirurgicznych, stomatologicznych, kosmetycznych oraz innych. To środki skuteczne oraz wydajne, które z pewnością zapewnią odpowiednią higienę. Preparaty, dozowniki do dezynfekcji oraz wiele innych artykułów możesz zamówić z dostawą pod podany adres na terenie całego kraju lub odbiorem osobistym w Łodzi. Zapewniamy profesjonalną obsługę klienta oraz doradztwo. Współpracujemy z setkami placówek w całej Polsce. Dołącz do tego grona i Ty!

  Dezynfekcja narzędzi

  VIRUTON EXTRA 1L

  Koncentrat do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych

  DEZ-NAR-VIR-04

  94, 39 zł brutto 87, 40 zł netto + 8% VAT / szt.

  VIRUTON EXTRA 5L

  Koncentrat do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych

  DEZ-NAR-VIR-07

  383, 72 zł brutto 355, 30 zł netto + 8% VAT / szt.

  VIRUTON FORTE 1L

  Koncentrat do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych

  DEZ-NAR-VIR-01

  78, 30 zł brutto 72, 50 zł netto + 8% VAT / szt.

  VIRUTON FORTE 5L

  Koncentrat do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych

  DEZ-NAR-VIR-09

  313, 63 zł brutto 290, 40 zł netto + 8% VAT / szt.

  125, 50 zł brutto 116, 20 zł netto + 8% VAT / szt.

  STABIMED FRESH 1L

  Mycie i dezynfekcja narzędzi termostabilnych i termolabilnych

  DEZ-NAR-STA-19829

  74, 52 zł brutto 69, 00 zł netto + 8% VAT / szt.

  STABIMED FRESH 5L

  Mycie i dezynfekcja narzędzi termostabilnych i termolabilnych

  DEZ-NAR-STA-19828

  259, 20 zł brutto 240, 00 zł netto + 8% VAT / szt.

  793, 35 zł brutto 645, 00 zł netto + 23% VAT / szt.

  151, 20 zł brutto 140, 00 zł netto + 8% VAT / szt.

  50, 76 zł brutto 47, 00 zł netto + 8% VAT / szt.

  23, 33 zł brutto 21, 60 zł netto + 8% VAT / szt.

  45, 58 zł brutto 42, 20 zł netto + 8% VAT / szt.

  518, 40 zł brutto 480, 00 zł netto + 8% VAT / szt.

  124, 20 zł brutto 115, 00 zł netto + 8% VAT / szt.

  119, 34 zł brutto 110, 50 zł netto + 8% VAT / opak.

  211, 36 zł brutto 195, 70 zł netto + 8% VAT / szt.

  189, 00 zł brutto 175, 00 zł netto + 8% VAT / szt.

  LYSOFORMINA 3000 1L

  LYSOFORMINA 3000 1L

  Koncentrat do mycia i dezynfekcji narzędzi, endoskopów, wyrobów medycznych

  DEZ-NAR-LYS-01

  79, 92 zł brutto 74, 00 zł netto + 8% VAT / szt.

  49, 68 zł brutto 46, 00 zł netto + 8% VAT / opak.

  GIGAZYME X-TRA 2 L

  129101

  ŚRODEK DO RĘCZNEGO I PÓŁAUTOMATYCZNEGO MYCIA NARZĘDZI I ENDOSKOPÓW

  gigazyme. 2L

  205, 20 zł brutto 190, 00 zł netto + 8% VAT / szt.

  202, 50 zł brutto 187, 50 zł netto + 8% VAT / szt.

  142, 56 zł brutto 132, 00 zł netto + 8% VAT / szt.

  35, 42 zł brutto 32, 80 zł netto + 8% VAT / szt.

  Podręcznik dezynfekcji D Link Ant24 1800

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik dezynfekcji D Link Ant24 1800

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik dezynfekcji D Link Ant24 1800